nowoczesna zastawa stołowa

Funkcjonalna zastawa stołowa

Talerze i inne elementy, z których składa się zastawa obiadowa, muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Nawet jeżeli posiadają zdobienia, nie powinny mieć one wpływu na możliwość mycia w zmywarce. Dzięki temu można szybciej sprzątnąć po posiłku. Warto sprawdzać oznaczenia na produktach, które opisują jakie metody mycia są dopuszczane przez producenta.

Elementy dodatkowe wchodzące w skład zastawy

Kupując podstawowy zestaw produktów, otrzymujemy tylko talerze i bez dodatkowych akcesoriów. Zastawa stołowa (np. taka https://bokono.pl/pl/c/Serwisy-obiadowe/75) może być uzupełniania o inne przedmioty wykonane w tym samym stylu co reszta naczyń. Firmy oferują świeczniki stołowe oraz serwetniki do ustawienia na stole. Można dowolnie kształtować taki komplet w zależności od potrzeb i ilości osób przy stole. Takie dodatki ułatwiają obsługę gości oraz pozwalają na stworzenie nakrycia stołu, które będzie wyglądało bardzo elegancko.

Aplikacje i kolory zastawy

Aby zastawa była uniwersalna, najlepiej wybierać takie, gdzie zdobienia są delikatne i mogą być stosowane przez cały rok. Kolorystyka musi pasować do innych przedmiotów na stole oraz tych pojawiających się w pomieszczeniu. Mniejsza ilość kolorów pozwala lepiej wyeksponować potrawy. Dobrze, kiedy akcenty lub kolory stosowane jako zdobienia będą używane przy doborze pozostałych dodatków. Można tak tworzyć ciekawe kompozycje na stole. Dla osób szukających okazjonalnej zastawy pojawiają się serie z motywami świątecznymi.