Warto zakupić zlew gastronomiczny?

Odpowiednie wyposażenie kuchni w lokalu gastronomicznym to podstawa nie tylko do przygotowania wysokiej jakości posiłków, ale również do łatwego utrzymania czystości. Źle dobrany sprzęt kuchenny i akcesoria to gwarant szybkiego zabrudzania się pomieszczenia oraz problemów z higieną.

Odpowiedni zlew gwarantem czystości

Z tego względu dobierając zlew kuchenny, należy postawić na profesjonalny zlew gastronomiczny, który pozwoli nam uniknąć ewentualnych problemów z zabrudzeniami. Podstawą jest materiał oraz sposób wykonania. Uposażając kuchnię w zlew ten musi być wykonany ze stali nierdzewnej.

Dlaczego stal nierdzewna?

Odznaczająca się niezwykłą na tyle innych metali odpornością stal nierdzewna sprawdzi się doskonale w ciężkich warunkach kuchennych. Na jej powierzchni z powodzeniem mogą być stosowane najróżniejsze detergenty do czyszczenia, a ich stosowanie w żaden sposób nie uszkadza powierzchni metalu.

Dzięki czemu zachowanie zlewu w czystości i estetyce nie stanowi problemu. Ponadto stal tego rodzaju jest w pełni odporna na korozje i nie wymaga dodatkowego zabezpieczania przed wilgocią. Również kontakt z bardzo wysokimi temperaturami nie stanowi zagrożenia.

Zwróć uwagę przed kupnem

Kupując zlew gastronomiczny (https://www.gastropuls.pl/meble-nierdzewne/stoly-ze-zlewami.html) zwarto zwrócić uwagę na kilka cech. Między innymi na rant. Ważne, aby nie był zbyt cienki (dzięki temu woda nie powinna wydostawać się poza zlew) oraz aby rant odpowiednio zabezpieczał ścianę przed namoknięciem. Innym atutem, jaki może posiadać zlew jest posiadanie dodatkowej półki na naczynia lub możliwość regulacji wysokości sprzętu.