Od kiedy można podawać małemu dziecku herbatę owocową?

Owocowe herbaty wśród dzieci cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pamiętać należy o tym, że nie można ich podawać każdemu dziecku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych rodziców, którzy chcą dowiedzieć się, które odmiany herbaty można podać dziecku i w jakim wieku.

Herbata owocowa dla najmłodszych pociech

Dla dzieci od pierwszego miesiąca życia zarezerwowane są jedynie herbatki rumiankowe i anyżowe, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi odmianami. Nieco starsze dzieci (od 4 miesiąca) mogą z kolei pozwolić sobie na melisę i herbatę owocową z dzikiej róży. Malinowa herbata owocowa może być kupiona dopiero wtedy, gdy nasze dziecko ukończy pół roku. W tym wieku doskonale sprawdzą się także herbaty z lipy, kminku i mięty. Pamiętać należy zawsze o tym, aby kupować herbatę od renomowanych producentów. Unikać należy z kolei herbat mało znanych marek, które pod względem składu, mogą pozostawiać wiele do życzenia.

Przygotowanie herbaty dla dziecka

Zakupienie herbaty owocowej (szukaj tutaj) dla dziecka jest prostym zadaniem. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeba ją przygotować. Najprostszym zadaniem jest oczywiście przygotowanie naparu. Rozcieńczoną herbatę owocową wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać około 10 minut. Jeżeli chodzi o herbaty granulowane, to warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawierały one żadnych chemicznych dodatków. Pamiętać należy także i o tym, że nie można podawać dziecku gorącej herbaty owocowej.