Luminarc

Specyficzne wyposażenie kuchni w produkty Luminarc

W każdej kuchni powinny się znaleźć elementy wyposażenia, których używamy rzadziej. To nie znaczy oczywiście, że nie są potrzebne. Po prostu czasami muszą dłużej czekać na półce, zanim weźmiemy je do ręki.

Luminarc – Sprzęty na specjalne okazje

Specjalna okazja może kojarzyć się z przyjęciem, podczas którego goście są podejmowani różnymi przekąskami. Warto wtedy rozstawić te ostatnie w kilku miejscach, by łatwo było po nie sięgnąć np. podczas rozmowy. Z pewnością przyda się patera, na której piętrach ułożymy owoce, makaroniki lub małe kanapki. Dobrym pomysłem wydają się także niewielkie salaterki z gamy produktów Luminarc, do których nakładamy świeże sałatki. W celu skompletowania tego typu utensyliów warto sprawdzić oferty zaufanych producentów. Ciekawego wyposażenia można poszukać w sieci np. luminarc sklep internetowy oferuje dość szeroką ofertę naczyń przeznaczonych do organizacji przyjęć.

Niecodzienne potrawy – niezwykłe naczynia Luminarc

Bywa, że przepis zaskakuje potencjalnego kucharza-amatora. Autor receptury potrafi „zażądać” użycia specyficznego naczynia. Weźmy za przykład wiaderko do lodu. Standardowo służy do ochładzania napojów alkoholowych. Jednak może być także użyte do rozdrabniania z lodem owoców bądź mieszania ich, a nawet podania! Warto zatem poszukać miejsca na półce. Produkty luminarc np. obfitują w naczynia, których przeznaczenie może być rozmaite. Ciekawym rozwiązaniem jest twórcze wykorzystanie kieliszków do jajek. Mogą się w nich znaleźć jajka faszerowane ze „stojącym” szczypiorkiem. W kuchni warto używać niestandardowych rozwiązań.