Wady i zalety ręcznej wyciskarki soków

Picie gotowych soków w kartonie często nie ma wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem się. Jest w nich zawarta dość spora ilość cukru, a często także różnego rodzaju chemiczne poprawiacze i stabilizatory. Nic więc dziwnego, że coraz częściej konsumenci i chętni do picia świeżego, zdrowego soku sięgają po ręczną wyciskarkę do owoców. Czym się to urządzenie charakteryzuje, a także jakie są jego wady i zalety?

Czym jest wyciskarka do owoców ręczna?

Wyciskarka do soków ręczna (przejdź), to specjalne urządzenie, które jest w stanie uzyskać właściwie z każdego owocu pyszny, zdrowy i naturalny sok. Po umieszczeniu przygotowanego owocu w urządzeniu, jedyne co trzeba zrobić, to ręcznie kręcić korbą, która wprawia ruch praskę, dzięki czemu dochodzi do zmiażdżenia włożonego owocu i uzyskania z niego soku. Prostota tego urządzenia jest niezwykła i nikt nie powinien mieć z jego obsługą choćby nawet najmniejszego kłopotu.

Wyciskarka do cytrusów ręczna – wady i zalety

Jakie są jednak konkretnie wady oraz zalety stosowania takiej ręcznej wyciskarki do soków? Zdecydowanie najważniejszą zaletą jest w tym przypadku rzecz jasna możliwość uzyskania zdrowego i w pełni naturalnego soku, w którym nie ma choćby grama szkodliwej substancji. Ręczny model wyciskarki cechuje się tym, że jest niezwykle tani, więc nikt nie będzie miał kłopotu z jego nabyciem. Co więcej, jest to wyciskarka stosunkowo cicha, a także łatwa w przenoszeniu oraz taka, która może być używana poza domem, ponieważ nie potrzebuje do działania elektryczności.
Rzecz jasna najważniejszą wadą takiego modelu wyciskarki jest fakt, że do uzyskania soku potrzebna będzie całkiem spora siła, aby wprawić sprzęt w ruch. Co więcej, poza wysiłkiem fizycznym, trzeba będzie nieco poczekać, aż sok z takiego urządzenia powstanie. Mimo jednak tych wad warto się na taką wyciskarkę zdecydować.