Czym charakteryzuje się porządna zamrażarka gastronomiczna?

Każdy profesjonalny lokal gastronomiczny nie może obejść się bez porządnej zamrażarki, dlatego też warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt AGD. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje urządzenia, korzystając z zaawansowanych technologii.

Czym wyróżnia się wysokiej jakości sprzęt?

Porządna zamrażarka sklepowa powinna charakteryzować się wysokiej jakości efektywnością mrożenia. W dużej mierze to właśnie ten parametr określa łączną wagę mrożonych produktów spożywczych. Dobowa zdolność zamrażania odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim wtedy, gdy zamierza się zamrozić dziczyznę, czy też ciężkie warzywa sezonowe. Godne polecenia są urządzenia które mogą pochwalić się wydajnością na poziomie 20 kg na dobę. Wysokiej klasy zamrażarka gastronomiczna charakteryzuje się również cichą pracą. W lokalach gastronomicznych i sklepach doskonale sprawdzą się zamrażarki, które generują około 40 dB.

System No Frost

Nowoczesna zamrażarka stojąca powinna być wyposażona w zaawansowany system No Frost. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej technologii, która nie eliminuje szronu całkowicie do zera. Zamrażarki z systemem No Frost odprowadzają wilgotne powietrze, dzięki czemu może gromadzić się zdecydowanie mniej lodu w komorze. Godne polecenia są także zamrażarki gastronomiczne z alternatywnymi technologiami StopFrost i SmartFrost.

Funkcja przyśpieszonego mrożenia

Profesjonalna zamrażarka sklepowa powinna być wyposażona także w zaawansowaną funkcję przyśpieszonego mrożenia. Po włączeniu zamrażarki, automatycznie przechodzi na rezerwy zimna, dzięki czemu momentalnie zbijana jest temperatura i można błyskawicznie zamrozić produkty – https://sklep.technica.pl/zamrazarki-gastronomiczne. Zamrażarka stojąca z funkcją przyśpieszonego mrożenia przyda się zwłaszcza wtedy, gdy zamraża się wrażliwe ne temperatury produkty. Mowa tutaj między innymi o lodach i jogurtach. Dobra zamrażarka gastronomiczna powinna umożliwić także pracę w niskich temperaturach.