skbz-12-n-obieraczka-nierdzewna-do-ziemniakow

Jak wydajna jest gastronomiczna obieraczki do ziemniaków?

Kiedy kupować obieraczkę?

Decyzja o zakupie obieraczki na pewno wiąże się z chęcią przyspieszenia pracy w lokalu gastronomicznym. Odciążenie pracownika od tej czynności, którą jest obieranie ziemniaków, pozwoli skupić się na innych sprawach dotyczących kulinariów i poprawić jakość serwowanych potraw. Tak więc jeżeli przewiduje się przyrost liczby klientów lub chce się pozyskać większą ich grupę, to będzie właściwy czas na podjęcie decyzji o zakupie.

Jak szybko sprzęt wykonuje obieranie?

Efektywność urządzenia dla jednych może mieć pierwszoplanowe znaczenie, dla innych nie aż tak bardzo. Gdyż czasem sam fakt podniesienia komfortu pracy przez zastosowanie obieraczki może pełnić podstawową funkcję w kuchni. Co innego gdy przepływ klienta jest duży, wtedy szybkość obierania nabiera głównego znaczenia. Jakie parametry pod tym względem mają dostępne obieraczki? To wiąże się z pewnością z daną marką czy producentem. Niektóre firmy wyposażenia gastronomicznego mają doświadczenie od dawna w produkji tego rodzaju sprzętu, więc są profesjonalistami. Wybór w tym zakresie dotyczy między innymi na przykład polskiego, czeskiego czy chińskiego od nie tak dawna producenta.

Gastronomiczna obieraczka do ziemniaków (przykładowo taki model) ma określony wsad kilogramowy w zależności od marki czy typu urządzenia. Czyli chodzi o możliwość jednorazowego nałożenia porcji ziemniaków do obierania. Podstawowe dane dotyczą od 6-kilogramowej porcji warzywa.

Przy wsadzie do 6 kg wydajność wynosi 60 kg na godzinę. Przy na przykład wsadzie 12 kg – ta wydajność wynosi u tego samego producenta 120 kg na godzinę. W jednym ze swoich wariantów inny producent przy wsadzie jednorazowym 40 kg oferuje 6-minutowy cykl przy czasie obierania 1,5-3 minuty w zależności od rodzaju ziemniaka.