Zalety i wady brytfanny do pieczenia

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać brytfannę do pieczenia. Jest to naczynie bardzo przydatne oraz chętnie używane w polskich kuchniach, a co za tym idzie, również bardzo często kupowane. Zanim jednak przejdzie się do tego, jak taką brytfannę kupić, najpierw warto się zastanowić, za co jest ona konkretnie ceniona, a także, jakie są być może jej wady?

Zalety brytfanny do pieczenia

Co konkretnie skłania kucharzy do tego, aby sięgać po brytfannę? Przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Dzięki temu naczyniu można przygotować jeden duży obiad dla całej rodziny, przyjaciół lub też zaproszonych gości. Rzecz jasna przyczynia się to również do tego, że przygotowania pochłoną znacznie mniej energii.

Innego typu bardzo ważną zaletą jest to, że brytfanna jest naprawdę bardzo uniwersalna – zobacz sztandarowe modele. Z powodzeniem może być wykorzystywana do pieczenia, gotowania, ale też i duszenia np. mięs.

Przygotowywane w brytfannie potrawy są nie tylko bardzo zdrowe, ponieważ nie wymagają stosowania dodatkowych tłuszczy, lecz również są bardzo smaczne i soczyste. Dzięki temu, że przygotowuje się je właśnie w brytfannie, nawet pomimo obróbki cieplnej zawierają one w sobie ogromne ilości wartości odżywczych, witamin i minerałów.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że brytfanny to naczynia, które szybko się nagrzewają, a dodatkowo długo utrzymują ciepło, więc gotowanie w nich jest naprawdę bardzo wygodne.

Wady brytfanny do pieczenia

Czy brytfanna ma jakieś wady, które powinno się brać pod uwagę, gdy rozważa się zakup takiego naczynia do swojej kuchni? Jak najbardziej tak, a jedną z najważniejszych jest przede wszystkim bardzo wysoka cena. Koszt takiej brytfanny to często nawet kilkaset złotych jeśli ma ona być wykonana z dobrej jakości materiału. Co więcej, jest to również naczynie, które z reguły jest dość ciężkie, więc nieco spada wygoda jego używania, a dodatkowo jest dość kruche i upadek np. z umieszczonego wyżej piekarnika może ją całkowicie zniszczyć. Pomimo jednak tych kilku wad, brytfanna może być zdecydowanie polecona każdemu.