herbata z cytryną

Jakie filiżanki do kawy wybrać?

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów, który spożywany jest nie tylko i wyłącznie o poranku. Okazuje się, że po kawę chętnie sięgamy w ciągu dnia, a także i w nocy, mimo że jesteśmy świadomi, że kofeina nie ułatwi nam zasypiania. Niepowtarzalny smak i aromat napoju wymaga jednak odpowiedniego zaserwowania. Jakie więc filiżanki do kawy wybrać?

Filiżanki do kawy i materiał, z którego zostały wykonane

Niezwykle istotnym czynnikiem, kiedy mowa o wyborze filiżanki do kawy jest materiał wykonania. Okazuje się, że najlepiej zaprezentuje się filiżanka porcelanowa, gdyż mają one zerową nasiąkliwość i niezwykle łatwo można utrzymać je w czystości. Nie da się ukryć, że osad z kawy jest dość uciążliwy i nie zależy on od tego, jak mocny napój uda się nam zaparzyć. Warto również wspomnieć, że filiżanki do kawy wykonane z porcelany świetnie potrafią utrzymać temperaturę napoju, dzięki czemu ulubiona kawa tak szybko nie ostygnie. Dodatkowo będą one niezwykle wytrzymałe, więc z pewnością posłużą nam przez wiele lat. Nie sposób pominąć tego, że porcelana prezentuje się niesamowicie gustownie i elegancko.

Filiżanki do kawy a rodzaj napoju

Zwykle najczęściej spożywanymi kawami są:

  • espresso
  • cappuccino
  • latte

Jak wiadomo, każda z tych kaw charakteryzuje się inną pojemnością. Klasyczne espresso ma zaledwie 30 mililitrów, więc filiżanki do kawy powinny mieć właśnie taką pojemność, dzięki czemu esencja będzie mocno skondensowana. Kawy mleczne, czyli wspomniane już cappuccino czy caffe late mają o wiele większe pojemności. Cappuccino serwuje się z dodatkiem spienionego mleka, więc filiżanki do kawy muszą mieć odpowiednią wielkość, ale także i kształt. Jeśli zaś jesteście fanami caffe latte to warto wiedzieć, że do serwowania tego rodzaju kawy najlepiej sprawdzą się wysokie kubki bez ucha lub szklanki o nieco lejkowatym kształcie.

Jeśli szukasz dobrej filiżanki do kawy koniecznie sprawdź ofertę sklepu Technica.