Śledzie w śmietanie - ulubiona propozycja dla wielu miłośników ryb

Śledzie w śmietanie – ulubiona propozycja dla wielu miłośników ryb

Ryby są bardzo wartościowe, a co najważniejsze, niezwykle smaczne. Śledzie to jeden z najbardziej popularnych gatunków. Śledzie w śmietanie z jabłkiem to jedna z najlepszych propozycji. Jak zrobić śledzie w śmietanie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Przepis na śledzie w śmietanie – proste wykonanie, niezawodny smak 

Śledzie w śmietanie z tego przepisu: https://www.lisner.pl/przepisy/sledz-w-smietanie cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona miłośników rybnego smaku. Oprócz tego, że doskonale smakują, są także proste w wykonaniu. Do ich przygotowania potrzebnych będzie:

  • 5 sztuk śledzi matias,
  • 2 sztuki jabłka,
  • 400 ml śmietany 18%,
  • 2 czubate łyżki majonezu,
  • sól i pieprz.

W pierwszej kolejności, by uzyskać właściwa słoność, należy zamoczyć matiasy na około 12 godzin w wodzie. Po upływie takiego czasu należy dokładnie osuszyć śledzie, a następnie pokroić w cienkie paski. Jabłko obieramy ze skóry, wyrażamy środek i kroimy w cienką kosteczkę. Wszystko umieszczamy w jednej misce. Następnie zalewamy śmietaną, ktoś uprzednio wymieszana została z majonezem. 

robienie śledzi w śmietanie z jabłkiem

Wysoka wartość odżywcza śledzi w śmietanie 

Śledzie w śmietanie oprócz swoich walorów smakowych niosą dla naszego organizmu także całą gamę wartości odżywczych. Posiadają przede wszystkim wysoką zawartość kwasów omega-3. Wpływają one niezwykle korzystnie na nasz nastrój, dzięki temu, że zwiększają wartość serotoniny. Spożycie wykazuje więc właściwości antydepresyjne. Regularne spożycie śledzi wpływa także na poprawę pamięci oraz koncentracji. Śledzie w śmietanie z jabłkiem zawierają w sobie także wysoką zawartość witaminy A, D czy E, które są rozpuszczalne w tłuszczach.

Uwielbiasz ryby? Postaw na pyszne oraz wartościowe dla naszego zdrowia śledzie w śmietanie!