mikser do koktajli

Jak wybrać porządny mikser do koktajli?

Wielu z nas wyznaje zasadę – dzień bez koktajlu to dzień stracony. W sumie to nic dziwnego ze względu na to, jakie korzyści mogą płynąć z jego regularnego spożywania. To on może dostarczyć do organizmu najważniejszych składników, przez co znacznie wzmocni układ odpornościowy i ogólnie poprawi samopoczucie. Jednak, aby przygotować porządny koktajl, wypadałoby użyć specjalnie przeznaczonego do tej czynności sprzętu.

Mikser do koktajli – niezbędne urządzenie w kuchni

Mikser do koktajli to sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. To w nim przygotowane są pyszne napoje, które z pewnością urozmaicą naszą dietę, wprowadzając do niej nowe, pełnowartościowe koktajle sporządzone z owoców bądź warzyw.

Jaki blender wybrać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie miksera do koktajli, warto zapoznać się z jego najważniejszymi parametrami. Co decyduje o jakości i funkcjonalności tego sprzętu?

mikser do koktajli

Oto najważniejsze aspekty, jakimi są:

  • moc urządzenia – im większa moc, tym sprawniej zostaną rozdrobnione składniki. Co więcej, miksery o słabszej mocy czasami mogą nie poradzić sobie z twardszymi częściami. Dlatego, aby jak najbardziej zmaksymalizować wydajność, zaleca się kupienie blendera o mocy co najmniej 300 W,
  • pojemność – jeśli planujesz przygotowywać koktajle dla większej ilości osób, zdecyduj się na miksery o większej pojemności,
  • materiał – ważne, aby blender wykonany został z wysokiej jakości materiałów, aby nie uległ on uszkodzeniu podczas pracy. Warto również zwrócić uwagę na to, czy surowiec, z jakiego został wykonany, nie zawiera bisfeonlu A, który może prowadzić do chorób układu pokarmowego.