Co to są fit batony?

Wiele osób aktywnie uprawiających Sport szuka dla siebie sposobu na uzupełnienie kalorii podczas wysiłku. Jednym z takich sposobów na przekąskę po treningu są fit batony. Mają one tą wielką zaletę, że nie musimy ich przygotowywać. Jest to idealna i szybka przekąska po treningu dla osób mających mało czasu.

Rodzaje batonów

Batony dla sportowców są specjalnym rodzajem żywności tak zwanej funkcjonalnej. Są one zaprojektowane w taki sposób aby jak najbardziej wspierać osoby aktywne fizycznie. Bardzo popularne są fit batony proteinowe z Fitorsweet. Oprócz tego znajdziemy batony z dużą zawartością białka i węglowodanów, które to są batonami energetycznymi. Wybór batonów na rynku jest bardzo szeroki i powinniśmy go dostosować do swoich potrzeb oraz do dyscypliny sportu, jaką uprawiamy.

Co znajdziemy w batonach?

Batony dla sportowców wzbogacane są bardzo różnymi minerałami oraz witaminami. Celem tego jest zapewnienie odpowiedniej suplementacji tych mikroelementów i zapobieganie niedoborom. Warto jest zwrócić uwagę na dodatkowe elementy. Dobrze jest jeżeli fit batony mają jak najkrótszy skład na opakowaniu.

Fit batony doskonale sprawdzą się jako szybka przekąska po treningu. Oczywiście nie powinniśmy traktować ich jako pełnoprawnego posiłku. Decydując się na fit batony możemy zarówno wybrać batony ze sklepów lub zrobić je sobie samodzielnie. Z tym drugim wypadku mamy pełną kontrolę nad składem naszego balkonu.