superfoods

Czym są superfoods i dlaczego warto po nie sięgać?

Coraz więcej mówi się o konieczności zdrowego odżywiania. Dzisiaj Polacy wiedzą już, że to, co jemy wpływa istotnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rosnącą popularnością cieszą się tak zwane superfoods. To produkty żywnościowe, które są prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów. Dostarczają one mnóstwa cennych składników, bez których nasz organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Wybór superfoods jest tak duży, że każdy z łatwością znajdzie produkty idealnie wpisujące się w indywidualne preferencje smakowe.

Czym są superfoods?

Terminem tym określa się żywność nieprzetworzoną, która – jak już wspomniano we wstępie – jest doskonałym źródłem cennych witamin, minerałów i innych substancji. Superfoods to produkty, które powinny być wolne od szkodliwych dodatków, a ich pochodzenie powinno być naturalne. Zalicza się do nich między innymi:

  • -jagody acai;
  • -borówki amerykańskie;
  • -jagody goji;
  • -siemię lniane;
  • -nasiona chia;
  • -komosę ryżową.

To oczywiście jedynie część superfoods, po które warto sięgać. Dodać należy, że różnią się one między sobą składnikami, których dostarczają.

superfoods

Gdzie kupować superfoods?

Decydując się na wprowadzenie superfoods do swojej diety, warto pamiętać, aby sięgać po produkty ze sprawdzonego źródła. Warto postawić na rzetelnego sprzedawcę, który współpracuje wyłącznie z najlepszymi dostawcami. Jest to gwarancja tego, że wybierane produkty będą charakteryzowały się naprawdę dobrą jakością. Czy kupując superfoods, warto oszczędzać? Niekoniecznie. Najlepszym przykładem są owoce suszone. Te kiepskiej jakości są często siarkowane, co sprawia, że stają się zdecydowanie mniej zdrowe. Lepiej więc zapłacić za nie odrobinę więcej, ale mieć pewność, że wybiera się produkt, który wesprze organizm, a nie mu zaszkodzi. Na szczęście zakup takich superfoods nie stanowi obecnie najmniejszego problemu.