Dlaczego ludzie kolekcjonują młynki do pieprzu?

Ludzie mają tendencję do kolekcjonowania różnych rzeczy. Powszechnie zbiera się monety, kapsle, znaczki. Są też osoby, które zbierają buty lub krawaty. Jest też pewna grupa osób, która jest zafascynowana młynkami do pieprzu. Dlaczego? Co nimi kieruje?

Ponadczasowe


Młynek do pieprzu drewniany ma ponadczasowy design. Przez wiele lat nie był on właściwie zmieniany. Mody mijają, a młynek jest niezmienny. Dzięki temu można zebrać kilka egzemplarzy z różnych okresów i bawić się w poszukiwanie między nimi różnic i podobieństw.

Niezawodne


Młynek do pieprzu ręczny jest w pewnym sensie maszyną nie do zniszczenia. Nawet po wielu latach nieużywania i braku konserwacji, młynek nie będzie potrzebował zbyt wiele uwagi by wrócić do pracy. Oznacza to, że stare młynki są właściwie tak samo skuteczne jak nowe. Kilka lat przerwy nie wpłynie negatywnie na sam młynek. Wystarczy tylko wsypać ziarna.

Estetyka młynków


Charakterystyczny wygląd młynków ze sklepu Bokono jest po prostu ładny. Jest on już do pewnego stopnia kultowy. Bez trudu można kupić grafiki, serwetki, obrusy i obrazy ozdobione tym właśnie motywem. Nadaje się on idealnie jako ozdoba kuchni, ale równie dobrze będzie prezentował się w salonie na honorowym miejscu.

Budują atmosferę


Takie młynki do pieprzu doskonale budują atmosferę. Dzięki nim dom staje się bardziej ciepły i przytulny… a jeśli dodamy jeszcze do tego intensywny zapach świeżo mielonego pieprzu, to mamy receptę na swojski dom.