kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro

Można kupić urządzenia kuchenne stylizowane na zabytkowe. Do tego również meble wyposażone są w gałki i uchwyty wykonane z ceramiki lub postarzanego metalu. Wszytko to sprawia, że można dowolnie dopasować kuchnie do gustu użytkownika. Warto pomyśleć o dodatkach w postaci garnków i naczyń utrzymanych w tej samej stylistyce. Dla osób ceniących wyjątkowy wygląd, oferowane są garnki miedziane. Wymagają one więcej czasu na czyszczenie, ale dodatkowo są ozdobą kuchni. Można je eksponować w widocznym miejscu.

Emaliowane czajniki i garnki

Nowe czajniki gazowe (np. takie) pokryte emalią są produkowane w dowolnych kolorach. Sama emalia może być jednokolorowa lub nakrapiana. Taka powierzchnia ochronna ułatwia utrzymanie czajnika lub garnka w dobrym stanie oraz chroni przed zarysowaniami. Zmniejsza ona również ilość osadzającego się na ściankach czajnika nalotu, który powstaje podczas gotowania wody. Często emaliowane naczynia są kolorowo zdobione przez nanoszenie grafik lub wzorów.

Dekoracyjne naczynia z żeliwa

Żeliwo ma wiele zalet przydatnych podczas gotowania. Długo utrzymuje ciepło oraz ułatwia gotowanie. Wykonywane są z niego również czajniki na gaz. Materiał ten może być dodatkowo zabezpieczany od wewnątrz powłoką utrudniającą przypalenia. Wiele naczyń odlewanych jest jednocześnie z uchwytami, co zwiększa ich trwałość. Lepsze rozprowadzenie temperatury poprawia szybkość przygotowywania potraw i równomierny stopień ich obróbki cieplnej.