paleta barwników spożywczych

Barwniki spożywcze – idealna dekoracja ciast

Barwniki spożywcze to produkty bardzo często używane w wielu wyrobach cukierniczych. Ich priorytetowym zadaniem jest przywrócenie wielu  smakołykom odpowiednio apetycznej barwy, którą często tracą w zastosowanym procesie technologicznym.

Wiele dekoracji cukierniczych służących w szczególności do ozdoby wyśmienitych tortów, dzięki barwnikom spożywczym może uzyskać niesamowite efekty kolorystyczne.

Na rynku spożywczym oferowane są  sprawdzone od wielu lat barwniki w proszku, żelu oraz sprayu.

Barwnik spożywczy pudrowy i w proszku

Barwnik w proszku  może być używany na sucho, niemniej po rozcieńczeniu z odrobiną wody czy alkoholu, doskonale sprawdza się do malowania na wielu masach plastycznych czy też na wyschniętym lukrze.

Rozcieńczone barwniki nadają niepowtarzalnych barw różnorodnym napojom, lodom, sokom czy nadzieniom owocowym.

Barwniki w proszku doskonale nadają się również do barwienia kremów, ciast, biszkoptów.

Na rynku dostępne są również  barwniki pudrowe, które to są rozpuszczalne dodatkowo w tłuszczach,  dzięki czemu nadają się do barwienia czekolady oraz kremów maślanych.

Barwnik spożywczy w żelu

Barwniki w żelu sprawdzają się idealnie do barwienia wszelkiego rodzaju mas cukrowych, lukrów, polew marcepanowych i innych  dekoracji cukierniczych. Duża moc barwna i prosta aplikacja bez konieczności dodawania płynu sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo  proste. Już dodanie niewielkich ilości barwnika pozwala uzyskać żywe odcienie mas.

Ogromną zaletą barwników żelowych jest to, że bez problemu wchłaniają się w one w masę.

Barwnik spożywczy z sprayu

Barwniki w sprayu doskonale sprawdzą się w błyskawicznym cieniowaniu różnorodnych dekoracji. Najczęściej są one stosowane w celu końcowego dekorowania oraz koloryzacji elementów dekoracyjnych na tortach, ciastach czy deserach.

W sprzedaży dostępne są również spożywcze brokaty zamsze oraz różnorodne kolory z połyskiem metalicznym czy też perłowym. Barwnik taki można rozpylać na różnorodne powierzchnie mas cukrowych, marcepanu, czekolady, kremów czy bitej śmietany.

Udekorowane z użyciem barwników torty czy ciasteczka potrafią zachwycić swym niepowtarzalnym wyglądem oraz smakiem wielu smakoszy słodkości.