Jaki wózek transportowy warto wybrać?

Wysokiej jakości wózek transportowy jest niezbędnym wyposażeniem nie tylko profesjonalnych warsztatów. Solidny i wytrzymały wózek przydać może się także w przydomowym garażu. Producenci oferują bardzo wiele typów wózków transportowych, dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej o najpopularniejszych modelach.

Jakie wózki transportowe wybrać?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście klasyczne wózki taczkowe, które do złudzenia przypominają zwykłą taczkę. Główna różnica polega oczywiście na tym, że wózek transportowy osadzony jest na dwóch kółkach, co wbrew pozorom nie oznacza, że zmniejsza się zwrotność. Dzięki pompowanym oponom można pokonać nawet dość wysokie progi. Dużym zainteresowaniem cieszą się również platformowe wózki transportowe, które doskonale radzą sobie z przewożenie bardzo ciężkich narzędzi. To właśnie wózki tego typu spotkać można w warsztatach. Wielu producentów oferuje swoim klientom również charakterystyczne wózki schodowe, które wyróżniają się specjalnym podwoziem. Wózki tego typu jak sama nazwa wskazuje zaprojektowane są w taki sposób, aby bez problemu można było pokonać schody.

Wózki transportowe do zadań specjalnych

Opisując najpopularniejsze wózki transportowe warto wspomnieć o wózkach do butli, które wyróżniają się miękkimi kołami i specjalną platformą, która umożliwia mocowanie butli. Wielu producentów oferuje również specjalne wózki do transportowania beczek. Nie można zapominać również o wózkach skrzyniowych, dzięki którym można przewozić drobne narzędzia i stosunkowo niewielkie akcesoria. Wyróżnić można także specjalne szafki narzędziowe na kołach, które posiadają blokowane szuflady. Nowością na rynku są rewelacyjne jokery transportowe, które są bardzo pomocne przy transportowaniu ciężkich mebli. Na samym końcu warto wspomnieć o wózkach transportowych typu młynarka.

Nowoczesne wózki do zadań specjalnych

Renomowani producenci oferują również wózki do zastosowań profesjonalnych, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. W branży transportowej dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim wózki paletowe ręczne i niskoprofilowe, dzięki którym za jednym razem można przewieźć większą ilość palet. Wózki tego typu wyróżniają się tym, że dzięki specjalnej konstrukcji nie trzeba zmieniać nachylenia podczas załadunku i rozładunku. Najbardziej zaawansowane są elektroniczne wózki paletowe masztowe. Paletowy wózek transportowy jest bardzo zwrotny, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie w stosunkowo ciasnym magazynie.