Jaki leżak ogrodowy wybrać do kuchni letniej?

Wraz z nadejściem sezonu letniego, wiele osób rozpoczyna przygotowania do wyposażenia ogrodu. Dla większości szczęśliwych posiadaczy własnego kawałka zieleni absolutnie niezbędny okaże się leżak ogrodowy – jaki model wybrać i w jakim miejscu go ustawić aby cieszyć się ciepłymi wieczorami w pełni?

Jaki leżak ogrodowy wybrać?

Wybierając leżak ogrodowy https://nettrading.pl/lezaki-i-lozka-ogrodowe warto myśleć nie tylko o estetyce, ale także o funkcjonalności. Przede wszystkim, nie powinien być zbyt ciężki tak, aby jego przenoszenie z jego miejsca na drugie nie stanowiło problemu; warto także zdecydować się na wybór modelu składanego, co ułatwi nie tylko jego przemieszczanie, ale też chowanie na sezon zimowy czy w wypadku deszczu.

Leżaki ogrodowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów – dobrze jest mieć to na uwadze, gdyż dużo łatwiejsze do czyszczenia będą modele rattanowe lub drewniane niż te pokryte trudną do utrzymania w czystości tkaniną, lub materiałem.

Ciekawą alternatywą dla składanych leżaków o metalowym podparciu są meble stworzone z drewna, które zwykle są dużo bardziej estetyczne niż te zbudowane z tworzyw sztucznych.

W jakim miejscu ustawić leżak ogrodowy?

Leżak ogrodowy powinien być ustawiony w miejscu, z którego będzie go można w łatwy sposób przenieść, na przykład na wypadek zmiany pogody. Najlepiej, żeby znajdował się na płaskim terenie, na przykład na trawniku pozbawionym kamieni czy kwiatów oraz roślin.

Ustawiając leżaki ogrodowe trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że meble te zazwyczaj szybko się brudzą i mogą być trudne do doczyszczenia – z tego względu ustawianie ich pod drzewami, z których spadają liście lub w pobliżu roślin, które pylą nie jest dobrym pomysłem.

Ze względu na komfort użytkowania i poczucie intymności, leżak dobrze jest zainstalować w miejscu nieco odosobnionym, nie znajdującym się pod czujnym okiem sąsiadów.