Czajniki żeliwne – Ambition posiada ciekawe produkty w swojej ofercie

Ambition ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów w tym czajniki żeliwne. Warto przy tym pamiętać o kilku zasadach dotyczących mycia czy konserwacji takiego czajnika. Rodzi się przede wszystkim pytanie – czy czajnik żeliwny może być myty w zmywarce? Nie zawsze w tym wypadku odpowiedź jest jednoznaczna.

Mycie czajnika żeliwnego – firma Ambition ma swoje rozwiązania

Zasadniczo czajniki żeliwne nie powinny być myte w zmywarce, ponieważ żeliwo może ulec korozji pod wpływem detergentów oraz wysokiej temperatury, która może wystąpić podczas cyklu zmywania w zmywarce. Zmywanie czajników żeliwnych w zmywarce może również spowodować uszkodzenie emalii lub powłoki zabezpieczającej.

Zaleca się, aby czajniki żeliwne były myte ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu i miękkiej gąbki. Należy unikać zgniatania lub uderzania czajnika podczas mycia, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia powłoki.

Po umyciu czajnika żeliwnego należy dokładnie go osuszyć i przechowywać w suchym miejscu. Należy unikać pozostawiania wody w czajniku żeliwnym, ponieważ może to prowadzić do korozji i powstawania rdzy.

A co z suszeniem czajników Ambition?

Suszenie czajnika żeliwnego powinno odbywać się w sposób, który minimalizuje ryzyko wystąpienia korozji i rdzy.

Po umyciu czajnika żeliwnego, marki Ambition https://nettrading.pl/czajniki-tradycyjne/0,ambition należy dokładnie go osuszyć miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym. Następnie można pozostawić go na kilka minut na powietrzu, aby dokładnie wyschnął.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, możesz także włożyć czajnik do piekarnika nagrzanego do temperatury 120-150 stopni Celsjusza na około 10-15 minut. Ważne jest jednak, aby nie pozostawiać czajnika w piekarniku zbyt długo, ponieważ może to prowadzić do przegrzania i uszkodzenia powłoki lub emalii.

Nie należy używać suszarki do włosów, grzejników lub innych źródeł ciepła, ponieważ nadmierna temperatura może uszkodzić czajnik żeliwny i spowodować jego korozję lub deformację.