pokal do piwa

Pokal do piwa – czym się charakteryzuje?

Rodzajów kieliszków, w których można serwować piwo na rynku jest naprawdę sporo. Warto zapoznać się z dość nietypową, a bardzo popularną formą, jaką jest pokal do piwa. Czym się wyróżnia? Jakie rodzaje piw można w nim serwować?

Pokal do piwa – cechy charakterystyczne

Szklanka do piwa w tej odmianie produkowana jest z bardzo cienkiego szkła. Wyróżnia się smukłym kształtem, który znakomicie pozwala wyeksponować barwę złocistego napoju. Ponadto szklanka utrzymuje piankę przez dłuższy czas, co zapewnia jeszcze większą przyjemność z picia piwa.

Pokal do piwa występuje na smukłej, wysokiej nóżce, dlatego prezentuje się na stole w bardzo efektowny sposób. Najczęściej serwowane są w takiej szklance ciemne lagery, pilznery oraz koźlaki.

pokal do piwa

Degustowanie piwa tylko w odpowiednich szklankach

Osoby, które pasjonują się piwem lub jest to ich ulubiony alkoholowy trunek, zdecydowanie powinny zwracać baczną uwagę, w czym spożywają napój. W każdej szklance piwo będzie smakowało inaczej, uda się wydobyć inne nuty smakowe, barwę czy utrzymać piankę przez dłuższy czas. Pokal do piwa jest zarezerwowany dla ciemnych lagerów, pilznerów oraz koźlaków. Jeżeli właśnie te piwa pije się najczęściej, warto na zakup takiej szklanki się zdecydować. Przyjemność z picia piwa będzie jeszcze większa.

Obecnie w sprzedaży dostępne są zestawy szklanek do degustacji piwa. Dla piwosza jest to fantastyczny pomysł na prezent. W jednym opakowaniu znajduje się pokal do piwa, kufel, kieliszek typu Snifter, tulip czy gablet. Pozwala to na wydobycie z każdego rodzaju piwa odpowiedniej głębi. Zresztą prezentacja trunku na stole jest od razu lepsza.

Pokal do piwa – taką szklankę warto mieć w swoim domu

Mnogość dostępnych rodzajów szklanek do piwa sprawia, że każdy miłośnik określonego gatunku chmielowego napoju znajdzie odpowiednie naczynie dopasowane do własnych potrzeb. Serwowanie piwa odbywać się będzie dzięki temu z odpowiednią starannością. Zdecydowanie warto na taki aspekt zwracać uwagę, chcąc odczuć prawdziwą przyjemność z picia piwa.